niedziela, 5 lutego 2012

Decoupage odwrócony

Decoupage odwrócony był tematem zajęć zarówno grupy środowej jak i czwartkowej. Technika spodobała się moim Paniom, bo i efekty ich prac były imponujące:).

W zajeciach wykorzystawałyśmy następujące materiały: 
                                                           - jajko   akrylowe                             
                                      - serwetki lub papier 
                  - krak
                                                                jednokładnikowy                            
                             - lakier akrylowy
                            - farby akrylowe
                         - wstązeczka

Rozpoczynamy od znalezienia motywu, który zmieści się w naszym jajku. Wybrany element  wyrywamy z serwetki , układamy w połówce jajka i sprawdzamy umiejscowienie , czy element nie jest za duży , i jakie jego położenie będzie najlepsze. Setwetka składa się z trzech wartsw, nam potrzebna jest tylko warstwa z nadrukiem, pozostałe warstwy odrzucamy. Miękkim pędzelkiem przyklejamy serwetkę , rozprowadzając lakier akrylowy od środka serwetki w kierunku brzegów, Robimy to bardzo delikatnie aby nie porozrywać serwetki.Suszymy, Tak wygląda wklejona serwetka.
Miejsca nie pokryte wzorem malujemy krakiem jednoskładnikowym /im grubsza warstwa kraka tym grubsze będą spękania/-suszymy
Następnie miejsca ze wzorem podmalowujemy białą farbą akrylową,a miejsca połączenia wzoru z tłem podkolorowujemy kolorem zbliżonym do tła serwetki. Malowanie musimy wykonać dość szybko i nie poprawiamy, gdyż schnąca farba pęka . Powtarzając malowanie zamalujemy spękania!. Suszymy.

 Po pojawieniu się spękań malujemy całość farbą kontrastową , jest to farba która będzie przebijać przez spękania. Dobieramy ją kolorystycznie do naszego wzoru. Suszymy.
W ten sam sposób malujemy drugą połowę, składamy . Miejsce złożenia maskujemy wstążeczka.
I gotowe.

 
A oto efekty dwugodzinnych warsztatów:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz