czwartek, 8 listopada 2012

Ozdoby świąteczne -haftowana bombka - zajęcia I

Dziś rozpoczęłyśmy nowy projekt, łączący haft koralikami z haftem sznurami. Praca  szybka a myślę dość efektowana. W tym projekcie dużo jest przygotowań , ale jak już będziemy mieć przygotowane sam haft jest dość szybki.
Potrzebne będzie: - aksamit 15x15 cm,- koraliki w dwóćh kolorach :zółty i pomarańczowy(2,3mm),- koraliki złote szt.4 ( 5 mm lub większe), -koralik-sopel, -końcówkę jak do biżuterii,- złota nitka np. "Zlatka", -nici do szycia ręcznego żółty kolor, -cekiny złote,bibułka,cienki  preszpan, biały cienki filc.

Oto schemat, który należy nanieść na cieniutką bibułkę. Następnie przyszywamy bibułkę nićmi do szycia ręcznego, fastrygą do aksamitu w miejscach pokazanych na rysunku poniżej.


 Na preszpanie odbijamy kwiatek ze środka i wycinamy . Wycięty kwiatek przykładamy na bibułkę w miejscu rysunku i przyszywamy w miejscach jak na rysunku.
Nastepnie z filcu wycinamy płatki i przyszywamy na kartonie.


Tak przygotowana praca gotowa jest do haftu koralikami.


3 komentarze:

  1. Drogie Hafciarki z Dzierżoniowa bardzo dziękuję za kurs haftowania kwiatka .Z przyjemnością z niego skorzystałam i czegoś nowego się nauczyłam.Dodam że w hafcie cieniowanym jestem początkująca a złota nitka to dla mnie nowość .Mój bardzo niedoskonały kwiatek jest tu:
    http://haftowanehobby.blogspot.com/2012/11/kurs-kwiatek-cieniowany-i-zota-nitka.html
    Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma za co :)z przyjemnością dla sympatyków haftu płaskiego:)

    OdpowiedzUsuń