wtorek, 30 czerwca 2015

Twórcze inspiracje 3-4/2015Zaciekawiła mnie akcja "Napisz co sądzisz o..." , do której zostałam zaproszona przez Coricamo.
Pomyślałam , iż to może być dobra okazja aby zrobić w przyszłym roku zajęcia prasowe.
Będzie to okazja aby przejrzeć otrzymane od Coricamo egzemplarze jak również podyskutować na temat innych przyniesionych gazetek rękodzielniczych. Stanowimy grupę,  w której w zasadzie każda osoba zajmuje się czymś innym. Jestem ciekawa opinii kursów osób , które nie mają do czynienia z opisywanym kursem i osób, które są w tej technice biegłe..:) - to może być ciekawe doświadczenie.
Tak , więc otrzymaliśmy do recenzji pierwszy egzemplarz Twórczych Inspiracji 3-4/2015. Niestety zajęcia skończyły się i mamy przerwę wakacyjną:) Recenzję pierwszą przyszło mi pisać samej:)

Przedstawiam numer 3-4/2015, gdzie można przejrzeć zawartość numeru.

Pierwsza strona zachęciła mnie już zapowiedzią "Friendly Plastic", wielu rzeczy w swoim życiu próbowałam a widzę że ciągle wiele przede mną:) . Nie znam tej techniki i z przyjemnością przejrzę kurs ją opisujący.
Reszta technik - jest mi co nieco znana, ich zapowiedź widać na pierwszej stronie. Zachęca mnie do przejrzenia - pięknie wyglądający wisiorek techniką wire wrapping
                   - ciekawe etui koralikowe
Gdybym zobaczyła okładkę na wystawie kiosku, ta strona zachęciłaby mnie do wnikliwszego spojrzenia.
Zaskoczeniem dla mnie jest objętość - ponad 60 stron, to zawartość w której wiele można pokazać.
I jest faktycznie wiele.
Skupię się na artykułach, do których sięgnę i wypróbuję czy uda mi się je zrobić na zajęciach

1. Wspomniany wyżej wisiorek- temat w sam raz na zajęcia naszego Koła
Piękne zdjęcie  wraz z innymi przykładami prac w tej technice. Kurs przejrzysty - do zdjęcia 10a-10b. Wyginanie drutu próbowałam , z tym problemu nie ma ale owijanie cienkiego drutu na dwóch grubszych??? Na początku powinno być prosto  bo druty luźne ale później to już chyba nie tak prosto. Szukałam jakiejś wskazówki..brak takiej. Cóż może w trakcie pracy się coś wyklaruje. Reszta opisana przejrzyści
2. Biżuteria Friendly plastic. Nowa dla mnie technika ale
intrygująca.
Broszka "Kot" i kolczyki  - nie moje klimaty, choć opis zrozumiały - można na tej podstawie wykombinować coś innego
Ale za to wisiorek podoba mi się , trudne do wykonania na zajęciach, bo gdzie tu podgrzać . Pomysł fajny , z opisu wynika, że nie skomplikowany a efekt nad wyraz dobry.
Przy nim nowość  w czasopiśmie kurs odtwarzany w komórce lub tablecie. Czas wymienić telefon!!! bo technika gna do przodu!.
Myślę że to dobry pomysł., nie wszystko do się opisać.3. "Smocza skórka"- spodobał mi się projekt i mojej mamie bardziej koralikowej też, czyli ma coś w sobie:)
Mama nawet wyraziła chęć zrobienia  na podstawie kursu.
Artykuł ma u mnie plusa - bo może będę miała etui bez robienia:)

4. I kurs mojej koleżanki Uli Jędrzejczyk - maki są jej specjalnością:) Kurs prezentujący jak za pomocą kilku ściegów zrobić sobie niepowtarzalną rzecz.
Opis przejrzysty , wzór prosty - dla każdego chcącego spróbować.


Reszta to nie moja "bajka"- tematycznie . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz