wtorek, 25 sierpnia 2015

Twórcze inspiracje 5/2015 recenzja

                                                                                         

Dotarł do mnie egzemplarz na czas...przed grillem. Z przyjemnością oglądałyśmy po kolei gazetkę , dobrze że Stefa miała jeszcze jeden numer - nie musiałyśmy wyrywać sobie z rąk..
Ale cóż recenzja została sierotą :( sama muszą się z tym zmierzyć.
Pierwsza strona jest ważna, zachęca lub nie do przejrzenia środka. Tu zachęca modelka z workiem- temat co prawda stary, ale często zapominamy o oglądanych kiedyś pomysłach. Na letnie wędrówki pewnie by mi się taki przydał.
"Beading - 100 sposobów na zatrzymanie lata"- przeliczę:) czy jest ich tyle.
Szydełko tunezyjskie - nigdy nim nic nie robiłam, z ciekawości popatrzę!
 Technika pergaminowa , wire wrapping, powetex - znam te techniki trochę - popatrzę co inni robią.

I tak dla tej pierwszej strony sięgnęłabym po egzemplarz i przejrzałabym środek.1. Beading -szukam tych 100 sposobów, nie wiem jak to policzyć?... Ale jak nie robię biżuterii koralikowej to nareszcie wiem co to ścieg "peyote", to bym jeszcze wykonała. Reszta jest dla mnie do"przejścia" , nie robię nic  w tej technice i trudno mi się wypowiadać  .
2. Fotorelacja z Festiwalu Twórczo Zakręconych w Krasnymstawie- z przyjemnością obejrzałam zdjęcia. To dobry kierunek , gazeta powinna promować podobne imprezy rękodzielnicze.
Może ukażą się inne fotorelacje z takich spotkań.
3.Wire wrapping- przedstawiony projekt może nie jest w moim guście,ale z przyjemnością obejrzałam kurs jego wykonania. Od dawna podoba mi się biżuteria wykonana w tej technice, może spróbuję pooplatać druciki drucikami:)
4.Powertex -kurs przejrzysty -projekt nie dla mnie , ale młodzieży może się podobać.
5. Technika pergaminowa- technika prosta , dla każdego. Artykuł spodobał mi się oprócz kursu jest trochę opisu techniki, a przede wszystkim  narzędzi "zastępczych" . Aby spróbować nie trzeba zaraz kupować fury narzędzi, wystarczą główki szpilek, wypisane długopisy, spinacze...itp.
6." Kącik mamy i dziecka" - super!! Podpisuję się dwoma rękami pod takimi kursami - takie projekty wykonywane z dziećmi nie tylko wzmacniają więzi emocjonalne jak również wyrabiają wrażliwość na piękno. Krasnoludki przepiękne, wykonane własnoręcznie będą dodatkowo cieszyć oko.
7. Robótki na szydełku - Projekt ani projekt ani kolory nie dla mnie. Jednakże w związku w tym , iż w życiu nie miałam szydełka tunezyjskiego w ręku chętnie przejrzałam kurs. Czytelnie opisany, każdy znający podstawy szydełkowania  da radę.
Spodobał mi się również kurs na ozdobne aplikacje - do wykorzystania nie tylko do szalików.
8. Galeria czytelników- jest to z pewnością dobry powód, by kupić gazetę ze zdjęciem swojej pracy:):)
9. Filet i haft krzyżykowy- uzmysławia,że wzory nie są "przypisane" do określonej techniki, można je wykorzystywać w różny sposób. Powinny być dla nas inspiracją a nie zamknięciem w ramach jednej techniki. Sam wzór mało ciekawy, szkoda by mi było na niego czasu.
10. Haft z Asyżu- jak nie przepadam za haftem krzyżykowym ten artykuł mnie zaciekawił- niby nic nowego, ale.... schemat przyciągający oko , ładnie wykończony- lubię takie!
11.Blackwork - zastanawia mnie zawsze czemu używamy angielskiej nazwy?? Rozumiem, że haft wywodzi się z Anglii ale używamy w Polsce nazwy "Haft czarny".
Wzory i wykorzystanie ich bardzo piękne. Z przyjemnością położyłabym sobie taką serwetkę na stole.
12. Mądre sówki-sympatyczny wzór dla dzieci.
13.Worki - projekty dla tych co szyją. Plecak w kolorze blue, uszyłabym nawet ja:)

Numer oryginalny, dużo ciekawych projektów- nie po wszystko sięgnę, trochę z braku czasu, trochę z braku chęci. Ale już wcześniej kupowałam czasopismo dla jednego projektu:) a kto wie może za jakiś czas sięgnę po odłożone dziś projekty....1 komentarz:

  1. Ja również recenzowałam gazetę. Wprawdzie znalazłam w niej coś dla siebie, ale wcześniejszy numer był bardziej atrakcyjny.

    OdpowiedzUsuń